IPHONOWA REWOLUCJA – SKĄD TA POPULARNOŚĆ?

Niejednokrotnie stawialiśmy sobie to pytania – dlaczego istnieje tak potężna rzesza użytkowników tego urządzenia? Czy to tylko moda? Marketing?

Coś jest na rzeczy – w ostatnim czasie można zaobserwować tendencję wzrostu odwiedzalności stron internetowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Ciągle więcej osób będących w podróży, w drodze korzysta z bezprzewodowego internetu. Można odnieść wrażenie, że ludzie dążą do wolności – do poczucia wolności – w danym przypadku urządzenie przenośne daje im takie poczucie wolności – ten mały iPhone stanowi o tym, że mogą oni w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu wykonać szereg działań o jakich nie śniło się im jeszcze kilka lat temu.

Czy można porównać rewolucję „iPhonową” do rewolucji GSM? Do przemian technologicznych w wyniku których więszkość społeczeństwa zaczęła stosować telefony komórkowe – do tego stopnia, że nawet bezdomni posiadają ten skomplikowany technologicznie system łączności mikrofalowej, opierający się o sieć stacji przekaźnikowych – bardzo skomplikowaną strukturę?  Czy można powiedzieć, że stosowanie urządzeń przenośnych do wykonywania licznych działań w internecie – logowania się do banku, rezerwowania miejsc w hotelu, dokonywania zakupów, sprawdzania codziennych informacji, komunikowania się w ramach portali społecznościowych – czy można stwierdzić, że jest to kolejna rewolucja społeczno-technologiczna?

Może okazać się jednak, że to wszystko jest tylko złudzeniem wolności. Jest oszustwem. Ludzie totalnie pogubili się w tym wszystkim… a przecież celem rozwoju całej tej potężnej sieci internetowo-mobilno-społecznościowej jest w ostatecznie i tak zarabianie pieniędzy – poprzez generowanie reklam – idealnie dopasowanych do użytkownika, poprzez „ułatwianie” dokonywania zakupów. to upraszczanie, ułatwianie służy w zasadzie tylko jednemu. Czy o to chodzi w wolności?

Tak czy inaczej – drodzy użytkownicy iPhonów – miejscie się na baczności. Jeśli Wasz iPhone ulegnie uszkodzeniu – możecie być pewni, że go dla Was naprawimy:)!

Comments