NAJCZĘSTSZE USTERKI IPHONE I IPAD

Prowadzimy serwis urządzeń Apple iPhone oraz iPad jako dedykowany oddział centrum serwisowego DGSI – działamy zarówno w Warszawie jak i na terenie całej Polski. Opisujemy tutaj najczęstsze usterki występujące w urządzeniach typu iPhone oraz iPad.

Rozbity wyświetlacz LCD 

Bardzo częsta usterka dotykająca zarówno iPhone jak i iPada. Naprawa polega na wymianie wyświetlacza na nowy. Oczywiście oprócz wyświetlacza musi zostać wymieniony także digitizer… Wyświetlacz bowiem to nie jest to samo co digitizer.

Rozbity digitizer, szybka

Digitizer czyli szybka dotykowa nie jest tym samym co wyświetlacz LCD. O ile wyświetlacz jest wewnątrz samego urządzenia o tyle szybka – digitizer jest na zewnątrz. To po digitizerze właśnie jeździmy paluchem, naciskamy na nasze urządzenie. Rozbity digitizer należy wymienić na nowy – należy wymienić go na podzespół wysokiej klasy.

iPhone, iPad zalany cieczą 

Zalanie nie tylko musi dotyczyć zalania wodą. Woda też różna bywa – może być woda kranówka, woda z jeziora ale może być też woda morska – ta ostatnia jest najgorsza – bardzo agresywna – zaleca się aby po zalaniu wodą morską przemyć urządzenie pod bieżącą wodą z kranu a następnie postępować zgodnie z procedurą – osuszyć urządzenie i skontaktować się z serwisem. Bardzo ważny w przypadku zalania jest czas reakcji – im szybciej oddamy sprzęt do serwisu tym lepiej. Nasz serwis posiada specjalną procedurę przyspieszonego przyjmowania sprzętu do serwisu – polega ona na tym, że przy oddawaniu zalanego sprzętu, po krótkiej uwadze, iż sprzęt został zalany – będziemy naprawiać go w pierwszej kolejności – tak aby uniknąć niszczącej siły cieczy. Zalanie może odbyć się nie tylko za pomocą wody – spotykane są także zalania – colą, herbatą, kawą, napojami bezalkoholowymi, sokami jak i alkoholem – wódką, winem, szampanem, drinkiem.

Uszkodzony przycisk Home

Bardzo częsta usterka. Przycisk Home uszkadza się w wyniku zużycia. Jedyna droga to wymiana niesprawnego przycisku na nowy, wysokiej klasy podzespół. Nie zaleca się reanimować przycisku home – może to być wręcz szkodliwe – szczególnie gdy wpuścimy jakiś magiczny płyn do wnętrza naszego sprzętu a płyn ten porobi zwarć w okolicy układów BGA…

Uszkodzenie kamery w iPhonie

Recepta – wymiana na nowy podzespół, ewentualnie sprawdzian – gdyż niekoniecznie sama kamera musiała zostać uszkodzona – być może uszkodzona została taśma, którą można naprawić.

Uszkodzenie złącz HF, słuchawkowego

Uszkodzenie gniazda na słuchawki w iPhonie może wystąpić w wyniku częstego wkładania wyciągania wtyku słuchawkowego lub też w wyniku negatywnego działania mechanicznego. Rozwiązanie problemu to wymiana na nowe złącze.

Uszkodzona obudowa w iPhonie

Częściej jest to problem natury estetycznej niż technicznej – bowiem obudowa, jej stan – nie musi mieć wpływu na działanie sprzętu. Uwaga!!! Przy wymianie na niektóre modele obudów dochodzi do ograniczenia zasięgu działania internetu bezprzewodowego – WiFi – dzieje się tak gdyż niektóre obudowy ekranują, zatrzymują fale radiowe – występują wtedy problemy z internetem w naszym iPhonie. Internet działa albowolniej, albo wcale, albo ma ograniczony zasięg.

Inne usterki, problemy, czynności serwisowe w iPhonie, iPadzie

Problemy z internetem WiFi

Problemy z kartą SIM

Brak wibracji (niesprawny silniczek wibrujący)

Niesprawny mikrofon, niesprawny głośnik, brak dźwięku

Uszkodzenie i wymiana tasiemek

Uszkodzenie programowe, blokada iPhone

Zdjęcie Sim locka w iPhonie,

Wymiana niedziałających przycisków,

Comments