formats

Serwis iPhone

Published on 1 lipca 2015 by in Serwis Apple

Najlepszy serwis iPhone warszawa

naprawiamy iPhone każdy model

iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Możliwość komentowania Serwis iPhone została wyłączona  comments 
formats

Niszczenie iPhonów po pijaku

Published on 3 stycznia 2013 by in Serwis iPhone

Jak zawsze po świętach trafia do nas masa urządzeń zniszczonych pod wpływem alkoholu… albo zniszczonych przez alkohol. Można powiedzieć, że nasz serwis przeżywa swojego rodzaju żniwa – zawsze wtedy gdy nadchodzi okres imprezowy.

Popularność iPhonów oraz wszechobecny alkohol sprawia, że mamy co robić, że nabieramy nowego sensu życia. Sami nie pijemy wcale albo bardzo mało a jednak wszelkiej maści alkoholicy demolujący swoje iphony sprawiają nam wielką radość.

Dziękujemy więc Wam za to, za to, że macie iPhony, za to, że na nie rzygacie po wypiciu. Dziękujemy, że zachowujecie się okropnie a my mamy za co wykarmić nasze rodziny. Dziękujemy!

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 
formats

iPhonowa rewolucja – skąd ta popularność?

Published on 5 grudnia 2012 by in Serwis Apple

Niejednokrotnie stawialiśmy sobie to pytania – dlaczego istnieje tak potężna rzesza użytkowników tego urządzenia? Czy to tylko moda? Marketing?

Coś jest na rzeczy – w ostatnim czasie można zaobserwować tendencję wzrostu odwiedzalności stron internetowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Ciągle więcej osób będących w podróży, w drodze korzysta z bezprzewodowego internetu. Można odnieść wrażenie, że ludzie dążą do wolności – do poczucia wolności – w danym przypadku urządzenie przenośne daje im takie poczucie wolności – ten mały iPhone stanowi o tym, że mogą oni w dowolnej chwili, w dowolnym miejscu wykonać szereg działań o jakich nie śniło się im jeszcze kilka lat temu.

Czy można porównać rewolucję „iPhonową” do rewolucji GSM? Do przemian technologicznych w wyniku których więszkość społeczeństwa zaczęła stosować telefony komórkowe – do tego stopnia, że nawet bezdomni posiadają ten skomplikowany technologicznie system łączności mikrofalowej, opierający się o sieć stacji przekaźnikowych – bardzo skomplikowaną strukturę?  Czy można powiedzieć, że stosowanie urządzeń przenośnych do wykonywania licznych działań w internecie – logowania się do banku, rezerwowania miejsc w hotelu, dokonywania zakupów, sprawdzania codziennych informacji, komunikowania się w ramach portali społecznościowych – czy można stwierdzić, że jest to kolejna rewolucja społeczno-technologiczna?

Może okazać się jednak, że to wszystko jest tylko złudzeniem wolności. Jest oszustwem. Ludzie totalnie pogubili się w tym wszystkim… a przecież celem rozwoju całej tej potężnej sieci internetowo-mobilno-społecznościowej jest w ostatecznie i tak zarabianie pieniędzy – poprzez generowanie reklam – idealnie dopasowanych do użytkownika, poprzez „ułatwianie” dokonywania zakupów. to upraszczanie, ułatwianie służy w zasadzie tylko jednemu. Czy o to chodzi w wolności?

Tak czy inaczej – drodzy użytkownicy iPhonów – miejscie się na baczności. Jeśli Wasz iPhone ulegnie uszkodzeniu – możecie być pewni, że go dla Was naprawimy:)!

 
Tags:
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 
formats

Serwis iPhone

Prowadzimy nasz serwis od wielu lat. Zanim na rynek weszły iPhony intensywnie zajmowaliśmy się serwisowaniem sprzętu komputerowego – ze szczególną specjalizacją – urządzenia marki Apple. Zawsze do naszej pracy podchodziliśmy z wielką pasją – elektronika jest bowiem naszą życiową pasją.

Serwis prowadzimy od lat 90. Mamy ogromne doświadczenie a przez nasze ręce przeszły setki (nawet tysiące) urządzeń marki Apple iPhone ale nie tylko – także iPad, iMac, Macbook pro i Air, Mac mini, Mac pro. Wszystkie te urządzenia naprawiamy, serwisujemy – znamy je doskonale tak jak znamy bardzo dobrze specyficzną architekturę wszelkich urządzeń marki Apple.

Nasza witryna – serwis iPhone prezentuje szczegółowe zagadnienia dotyczące serwisu urządzeń marki Apple iPhone – rzecz w tym, że my wykonujemy naprawy wszystkich urządzeń marki Apple ale nie tylko – naprawiamy bowiem także wszystkie inne komputery, laptopy, notebooki, netbooki, odzyskujemy dane, naprawiamy także akcesoria komputerowe. iPhone cieszy się jednak tak ogromną popularnością, że postanowiliśmy poświęcić mu oddzielne miejsce – niejako wyróżnić wszelkie zagadnienia związane z jego serwisem.

Wszystkie nasze naprawy zawsze objęte są gwarancją i staramy się w tej kwestii być bardzo odpowiedzialni. Walczymy zawsze o to aby odsetek niezadowolonych klientów był marginalny a najlepiej aby wcale ich nie było.

 

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Możliwość komentowania Serwis iPhone została wyłączona  comments 
formats

Najczęstsze usterki iPhone i iPad

Prowadzimy serwis urządzeń Apple iPhone oraz iPad jako dedykowany oddział centrum serwisowego DGSI – działamy zarówno w Warszawie jak i na terenie całej Polski. Opisujemy tutaj najczęstsze usterki występujące w urządzeniach typu iPhone oraz iPad.

Rozbity wyświetlacz LCD 

Bardzo częsta usterka dotykająca zarówno iPhone jak i iPada. Naprawa polega na wymianie wyświetlacza na nowy. Oczywiście oprócz wyświetlacza musi zostać wymieniony także digitizer… Wyświetlacz bowiem to nie jest to samo co digitizer.

Rozbity digitizer, szybka

Digitizer czyli szybka dotykowa nie jest tym samym co wyświetlacz LCD. O ile wyświetlacz jest wewnątrz samego urządzenia o tyle szybka – digitizer jest na zewnątrz. To po digitizerze właśnie jeździmy paluchem, naciskamy na nasze urządzenie. Rozbity digitizer należy wymienić na nowy – należy wymienić go na podzespół wysokiej klasy.

iPhone, iPad zalany cieczą 

Zalanie nie tylko musi dotyczyć zalania wodą. Woda też różna bywa – może być woda kranówka, woda z jeziora ale może być też woda morska – ta ostatnia jest najgorsza – bardzo agresywna – zaleca się aby po zalaniu wodą morską przemyć urządzenie pod bieżącą wodą z kranu a następnie postępować zgodnie z procedurą – osuszyć urządzenie i skontaktować się z serwisem. Bardzo ważny w przypadku zalania jest czas reakcji – im szybciej oddamy sprzęt do serwisu tym lepiej. Nasz serwis posiada specjalną procedurę przyspieszonego przyjmowania sprzętu do serwisu – polega ona na tym, że przy oddawaniu zalanego sprzętu, po krótkiej uwadze, iż sprzęt został zalany – będziemy naprawiać go w pierwszej kolejności – tak aby uniknąć niszczącej siły cieczy. Zalanie może odbyć się nie tylko za pomocą wody – spotykane są także zalania – colą, herbatą, kawą, napojami bezalkoholowymi, sokami jak i alkoholem – wódką, winem, szampanem, drinkiem.

Uszkodzony przycisk Home

Bardzo częsta usterka. Przycisk Home uszkadza się w wyniku zużycia. Jedyna droga to wymiana niesprawnego przycisku na nowy, wysokiej klasy podzespół. Nie zaleca się reanimować przycisku home – może to być wręcz szkodliwe – szczególnie gdy wpuścimy jakiś magiczny płyn do wnętrza naszego sprzętu a płyn ten porobi zwarć w okolicy układów BGA…

Uszkodzenie kamery w iPhonie

Recepta – wymiana na nowy podzespół, ewentualnie sprawdzian – gdyż niekoniecznie sama kamera musiała zostać uszkodzona – być może uszkodzona została taśma, którą można naprawić.

Uszkodzenie złącz HF, słuchawkowego

Uszkodzenie gniazda na słuchawki w iPhonie może wystąpić w wyniku częstego wkładania wyciągania wtyku słuchawkowego lub też w wyniku negatywnego działania mechanicznego. Rozwiązanie problemu to wymiana na nowe złącze.

Uszkodzona obudowa w iPhonie

Częściej jest to problem natury estetycznej niż technicznej – bowiem obudowa, jej stan – nie musi mieć wpływu na działanie sprzętu. Uwaga!!! Przy wymianie na niektóre modele obudów dochodzi do ograniczenia zasięgu działania internetu bezprzewodowego – WiFi – dzieje się tak gdyż niektóre obudowy ekranują, zatrzymują fale radiowe – występują wtedy problemy z internetem w naszym iPhonie. Internet działa albowolniej, albo wcale, albo ma ograniczony zasięg.

Inne usterki, problemy, czynności serwisowe w iPhonie, iPadzie

Problemy z internetem WiFi

Problemy z kartą SIM

Brak wibracji (niesprawny silniczek wibrujący)

Niesprawny mikrofon, niesprawny głośnik, brak dźwięku

Uszkodzenie i wymiana tasiemek

Uszkodzenie programowe, blokada iPhone

Zdjęcie Sim locka w iPhonie,

Wymiana niedziałających przycisków,

 

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 
formats

Wymiana – naprawa przycisku Home

Published on 18 sierpnia 2012 by in Serwis iPhone

Nasz serwis zajmuje się wszelkimi naprawami urządzeń marki Apple iPhone i iPad – naprawa dokonujemy zarówno w Warszawie jak i na terenie całej Polski. Jedną z częstych usterek jest niesprawność przycisku Home (tego najważniejszego przycisku pod wyświetlaczem).

iPhone posiada bardzo interesujący design i bardzo ciekawy interfejs. Można powiedzieć, że został on bardzo uproszczony – w zasadzie iPhone posiada tylko jeden przycisk funkcyjny – właśnie osławiony przycisk Home.  Jak mogliśmy zaobserwować – pojawił się pewien problem… Otóż przycisk ten może ulegać uszkodzeniu.

Uszkodzenie przycisku Home w iPhonie

Do uszkodzenia przycisku Home nie dochodzi raczej z dnia na dzień. Każdy przycisk mechaniczny ma swoja określoną żywotność, ograniczoną czasem a raczej ilością naciśnięć. W pewnym momencie styki przycisku zużywają się. Działa on z czasem co raz gorzej aż w pewnym momencie przestaje działać.

Wymiana przycisku Home

Wbrew pozorom nie wystarczy otworzyć obudowę i wymienić sam przycisk. Sprawa jest znacznie trudniejsza. Należy faktycznie otworzyć iPhone’a ale dalej następują schody – należy rozebrać wyświetlacz/digitizer – trzeba odkleić digitizer i dopiero wtedy można dostać się do samego przycisku. Przycisk wymieniamy na nowy. Pojawiają się sugestie, że można przycisk ten reanimować. W żadnym wypadku nie wolno tego robić przy pomocy preparatów w aerozolu typu WD-40. Są oczywiście specjalne płyny do naprawiania przycisków jednak podtrzymają one jedynie życie a nie wyeliminują problem. Najlepsza jest więc wymiana na element wysokiej jakości – wykonana przez wyspecjalizowany serwis – np. nasz.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 
formats

Gwarancja w serwisie iPhone

Published on 22 lipca 2012 by in Serwis Apple

Ten wpis będzie dotyczyć naszego serwisu iPhone (Apple) ale także ogólnych zagadnień związanych z serwisami ogólnie.

Każda naprawa, każda tak na dobrą sprawę usługa – fakt jej wykonania zakłada przynajmniej dwustronne porozumienie – najpierw formę umowy a następnie samo wykonanie usługi. Przed wykonaniem usługi strony „dogadują się”, omawiają szczegóły wykonania usługi – jest tutaj pewna doza zaufania, można powiedzieć, że zaufanie jest tutaj bardzo istotnym elementem, który ma ostatecznie wpłynąć na fakt zlecenia lub nie wykonania usługi.

W serwisie urządzeń elektronicznych – np. serwisie Apple – iPhone, iPad, wykonanie usługi wiąże się z ingerencją w skomplikowany układ elektroniczny. Nie zawsze będzie to prosta wymiana modułu. Niekiedy serwis zmuszony jest ingerować w układy na płycie urządzenia, wymieniać scalaki, ratować zniszczone ścieżki. Często naprawa jest skomplikowana, złożona, wymagająca specjalistycznej wiedzy i dużego doświadczenia a także ostrożności i wyczucia.

Jest też tak, że nie zawsze możemy być pewni końcowego efektu – oto bowiem np. w przypadku zalanego sprzętu – wstępnie uda się przywrócić go do życia – np. zalany iPhone, zalany kawą czy colą – po naprawie ożył, już włącza się, działa… a jednak po kilku dniach przestaje… Niestety czasem jest tak, że nawet najlepszy serwis i najlepsi serwisanci na świecie nie będą w stanie wyjaśnić pewnych zjawisk.

Gwarancja. Odpowiedzialny serwis.

Odpowiedzialny serwis różni się od „byle jakiego” tym jak potrafi zachować się w sytuacji naprawdę trudnej. Nie jest sztuką przyjąć do naprawy sprzęt od klienta, naprawić go zabrać pieniądze a następnie zapomnieć o sprawie. Najważniejsza jest odpowiedzialność. Odpowiedzialność za to co robimy jak działamy. Przykładowo nasz serwis Apple z założenia nigdy nie odpuszcza tematów trudnych – staramy się wręcz w jakimś sensie traktować klienta z reklamacją – priorytetowo gdyż zdajemy sobie sprawę jak istotne jest to aby wypełnić wszystko to co do nas należy. I nie chodzi tu już nawet o tak zwane dobre imię serwisu, chociaż ono też jest ważne. Idzie tutaj tak naprawdę o moralność – albo posiada się kręgosłup moralny… albo nie. My zdecydowanie go posiadamy i tego samego życzymy innym serwisom.

Na co zwrócić uwagę?

Warto przy oddawaniu sprzętu do serwisu zapytać się o wszelkie aspekty związane z gwarancją, tzn. czy w ogóle ona jest, na jak długo jest udzielana, co w przypadku zalanego sprzętu (zazwyczaj serwisy nie udzielają gwarancji na naprawy zalanego sprzętu!!!). Ważna będzie tutaj rozmowa – czy to telefoniczna, czy osobista czy też nawet mailowa deklaracja – otrzymajmy deklarację od serwisu, który przyjmuje nasz sprzęt do naprawy – otrzymajmy deklarację, że w przypadku komplikacji zachowa się on odpowiedzialnie… Od deklaracji do realizacji jest też daleka droga ale bądźmy przynajmniej świadomi tego, że dobry serwis to taki, którego misja nie kończy się na zabraniu od nas pieniędzy.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 
formats

iPhone zalany wodą morską

Published on 21 lipca 2012 by in Serwis Apple

W okresie wakacyjnym do naszego serwisu zaczęły trafiać liczne urządzenia zalane woda morską. Jest z nimi pewien zasadniczy problem – poziom dewastacji elementów oraz ścieżek jest bardzo wysoki. Wynika to z niszczącej dla elektroniki siły wody morskiej. Udaje nam się przywracać uszkodzone w ten sposób urządzenia do życia jednak zalanie wodą morską w odróżnieniu od zalania zwykłą wodą znacznie utrudnia naprawę i zmniejsza szansę na jej powodzenie. Co możemy zalecić naszym klientom?

Oczywiście natychmiastowe zgłoszenie się do nas z uszkodzonym urządzeniem (lub do innego serwisu ale należy wtedy wyraźnie informować, że sprzęt jest zalany i że zależy nam na bardzo szybkiej interwencji).

Jeżeli jesteśmy oddaleni od cywilizacji istnieje możliwość wysyłki sprzętu do serwisu – jeden telefon do nas i sami przyślemy kuriera na własny koszt!

Jest jednak pewna rzecz, która należy wykonać natychmiast po zalaniu wodą morską naszego iPhone’a – należy go natychmiast po zalaniu wypłukać w zwykłej kranówce. Tak właśnie – dokładnie wypłukać z wody morskiej. Dzięki takiemu zabiegowi nasz aparat zwiększy znacznie swoje szanse na przeżycie gdyż działać na niego będzie woda z kranu zamiast agresywnej wody morskiej. Wybieramy tym samym mniejsze zło ale zwiększamy dzięki temu szansę na naprawę.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 
formats

Niszcząca siła burzy!

Published on 3 lipca 2012 by in Serwis Apple

W ostatnim czasie przez kraj przeszła fala opadów. Występujące przy ich okazji burze doprowadziły do licznych usterek komputerów. Uszkodzony w ten sposób sprzęt trafiał do naszego serwisu. Na szczęści jesteśmy biegli w przeprowadzania również takich napraw, więc poradziliśmy sobie z tym. Trafiały w szczególności komputery Apple uszkodzone przez burzę, (nie mylić z uderzeniem pioruna) – Macbook, Mac Mini, Macbook Air i Pro, iMac a także mniejsze urządzenia – iPhone, iPad.  Naprawa komputera po burzy jest możliwa i jest do zrobienia. Sprzęt lepiej jednak chronić…

Istnieje szereg procedur dzięki, którym będzie w stanie zawczasu ochronić nasz sprzęt. Wkrótce opublikujemy serię praktycznych artykułów – porad o tym jak chronić sprzęt tak aby nie dochodziło do takich usterek.

Czytajcie naszego bloga.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 
formats

Specyfika naprawy zalanego iPhone’a

Published on 30 czerwca 2012 by in Serwis Apple

Zamoczyłeś swojego iPhona? Postanowiłeś go samodzielnie osuszyć i uznałeś, że nic się nie stało a on po pewnym czasie przestał normalnie funkcjonować… Czemu tak się stało? Rzecz w tym, że elektronika nie lubi wilgoci. Nawet jeśli uda nam się uruchomić zalany sprzęt to niestety wilgoć będzie dla niego niszcząca w funkcji czasu.

Jak więc należy się zachować? W pierwszej kolejności faktycznie należy usunąć z aparatu możliwie dużą ilość cieczy. Można tego dokonać wytrząsając wodę, herbatę, piwo, wino, colę z wnętrza naszego urządzenia. Kolejnym etapem byłoby wyjęcia akumulatora… ale w przypadku iPhona jest z tym pewien problem. Należy więc niezwłocznie skontaktować się z serwisem. Jeśli stwierdzamy, że serwis nie specjalizował się w podobnych naprawach a otworzy dla nas nasz sprzęt prosimy aby koniecznie odłączony został możliwie szybko akumulator.

W przypadku wszelkich usterek powstałych w wyniku zalania kluczowy dla nas jest czas. Układy scalony, BGA, elementy pasywne, aktywne, złącza – niszczeją, korodują – poddane działaniu wilgoci. Od tego jak szybko zareagujemy zależy czy uda nam się uratować nasz sprzęt. Jeśli zareagujemy szybko – być może sprawa zakończy się jedynie rozebraniem sprzętu, wymyciem płytki w myjce ultradźwiękowej i ostatecznej ocenie sprawności aparatu po naprawie. Może jednak okazać się, że zapuściliśmy nasz sprzęt na tyle, iż należy już niestety wymieniać poszczególne podzespoły. Jest to już operacja znacznie trudniejsza, bardziej złożona.

Chociaż tekst miał być związany z zalaniem iPhona to jednak tak samo odnosi się do niego zalany iPad, iMac, Macbook, Macbook pro, mac mini i wszelkie inne sprzęty marki Apple…  i nie tylko. Bowiem wszystkie urządzenia elektroniczne, szczególnie te współczesne zbudowane są w podobny sposób. I na dobrą sprawę, z wielu względów – daleko im do niezawodności i odporności na usterki. Na szczęście nauczyliśmy się te ostatnie skutecznie usuwać.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 
Russia