ul. Grochowska 239, 04-001 Warszawa

+48 790 343 000

Blog - Serwis Apple Warszawa

Adres: al. Niepodległości 152/27 02-555 Warszawa

Telefon: +48 607 854 000

E-mail: macintosz.serwis@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 18.00

Jak dobrać odpowiednią ilość Pamięci Ram do swojego komputera Apple

Osoby, które zamierzają kupić nowego Apple iMac powinny szczególnie skupić się na pamięci RAM oferowanej przez producenta. To właśnie w niej przechowywane są aktualnie wykonywane instrukcje. Jej wielkość jest ważna, jeżeli zależy nam na stabilności i wydajności pracy. Okazuje się jednak, że w najnowszych modelach Apple jej wymiana jest niemożliwa. Bez obaw. Istnieje również możliwość dołożenia pamięci do starszych modeli. Co prawda wymaga to trochę większych umiejętności, ale nie jest niemożliwe. Warto wiedzieć więcej na ten temat.
Każdy nowy sprzęt z czasem okazuje się już nie być tak wydajny, jak na początku. Czym to jest spowodowane? Przede wszystkim samym użytkowaniem. Przeglądając codziennie strony internetowe, pobierając z nich potrzebne nam informacje, czy też gry, pamięć komputera zostaje zapchana. Oczywiście istnieją różnego rodzaju aplikacje, które pomagają w usuwaniu plików tymczasowych i innych niepotrzebnych. Aczkolwiek na dłuższą metę wydajność komputera i tak spadnie. Stąd też możliwość dołożenia dodatkowej pamięci RAM. 
Czy można sprawdzić możliwość samodzielnej wymiany pamięci RAM w komputerze Apple? Oczywiście, że tak. Apple zadbało o klientów i uruchomiło infolinię, gdzie czekają na nas konsultanci posługujący się językiem polskim. W razie pytań, można śmiało się z nimi kontaktować. Dzięki nim możemy dowiedzieć się wielu przydatnych informacji, w tym informacji o pamięci RAM. 
Aby sprawdzić możliwość wymiany na większą, bądź dołożenia dodatkowej pamięci, kliknijcie w jabłko, a później w Ten Mac. Wybieramy zakładkę Pamięć, po czym wyświetlą się informacje o niej. W dolnej części ekranu możemy zauważyć opcję Instrukcja rozszerzania pamięci. To właśnie ona decyduje o tym, czy nasz komputer Apple posiada taką możliwość, czy też jest jej całkowicie pozbawiony. Po kliknięciu otworzy się strona internetowa z modelami naszego komputera. Wybieramy odpowiedni, po czym wyświetli się tabela Memory specifications. Zawarte informacje to ilość banków pamięci, dostępnych w naszym urządzeniu i ilość pamięci RAM, którą jest w stanie obsłużyć nasza płyta główna. Pamiętajmy, aby samodzielnie nie decydować o ilości pamięci, gdyż kupując nieodpowiednie kości może okazać się, że nie podejdą one pod nasze urządzenie. Bardzo często tak właśnie robią niedoświadczeni użytkownicy, którzy decydują się na wymianę RAM-u bez wcześniejszego przeszkolenia. 
Jeżeli chodzi o koszt pamięci RAM to zależy on głównie od wielkości i od modelu, który posiadamy. Podzespół ten najlepiej jest kupić przez allegro lub inny sklep internetowy. Tradycyjne stacjonarne sklepy elektroniczne nie posiadają tego na stanie. Sprzedają bowiem gotowe komputery, nie zwracając uwagi na drobne szczegóły.
Cała instrukcja wymiany pamięci znajduje się pod tabelką Memory specifications. Co prawda widnieje ona w języku angielskim, ale bez problemu możemy ją sobie przetłumaczyć. Do wymiany nie potrzebujemy jakiegoś specjalistycznego sprzętu, dlatego też każdy sobie z tym poradzi. Jeżeli jednak nie chcemy się z tym sami siłować – udajmy się do serwisu, gdzie zajmą się tym profesjonaliści.

Polecane posty

Szukaj artykułu

Najnowsze artykuły

Dołącz do nas na FB!